Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: язичник
Форум сайта Руны Одина > Основные форумы > Традиция
volk
Вступ
У[font=Century Gothic] наш час, час коли людина своїм поглядом дивиться вперед, у поступ, і втратила із свого поля видимості те, що було колись. Але дехто вирішив поринути в сивину віків, аби згадати мудрість минулих літ. Тому що недаремно деякі культури називають цивілізаціями, світовими цивілізаціями. Вони залишили пам’ятки своєї епохи, які ми називаємо «загадками».
Якщо людина хоче рухатися вперед, то
без багажу знань, вчень, ідей – що були здобуті протягом тисячоліть, – це стає неможливо. Звісно ж ми маємо інформацію з літописів, джерелознавства, наук історії та археології. Але вона звичайно представлена у неточному вигляді. Саме тому потрібно розбирати, вивчати, поринати у глиб віків, думати, робити висновки, щоб отримати результат.
Щороку археологи здійснюють нові цікаві відкриття, розширюючи знання про вікінгів. Вивчаючи руїни стародавніх торгових поселень, будинків та майстерень ремісників, ми маємо можливість дізнатися багато цікавого про їхні методи будування та використовувані інструменти. Вікінгів, як правило, ховали з різноманітними предметами, що належали їм при житті: зброю, меблі, коштовності, одяг.
Багато цікавої інформації можна дізнатися з писемних джерел, що розповідають про контакти скандинавських з іншими народів. Деякі автори самі постраждали від їх нападів; інші були арабами чи християнами, що не поклонялися язичницьким божествам. Само собою зрозуміло, що до таких свідчень необхідно відноситися критично
Об’єктом цього дослідження являється історія вікінгів, звідки вони походять, ким були та чим займалися. Мною досліджується соціальний та духовний світи, що оточували варягів.
Предметом є релігійний, духовний світогляд людей, які жили у важких природних умовах, у постійній небезпеці та у боротьбі зі світом, що їх оточував.
Ціллю роботи є поглиблення та систематизація знань за допомогою історії та релігії про культуру, яка виникла тисячу років тому, і якою багато хто захоплюється дотепер; дізнатися, що робить цю культуру такою цікавою та своєрідною.
Сьогодні, можливо через релігійну політику в Радянському Союзі, або, можливо через циклічність розвитку, багато хто звертає увагу на нетрадиційні давні релігії. Великої популярності набула язичницька віра, зокрема віра скандинавських народів – вікінгів, віра войовничих народів, які наводили жах на тогочасні могутні держави. Їхня безжалісність та безстрашність, жага до подвигів – невід’ємні риси нордичної людини.
Про значення слова „вікінг” існує багато думок. Дехто вважає, що воно пішло від слова „вік” - з давньонорвежської „бухта”. Отож, „вікінгами” можуть бути ті люди, які тримали свої кораблі у бухтах. Також вважають, що слово „вікінг” похідне від „вікінгр” – пірат. Скандинавський вираз – „податися в вікінги” означає піти шукати славу та багатство.
Англійське слово «язичник» (pagan) походить від латинського "paganus", «сільський житель». «Язичник, дикун» - heathen - інший термін зі зневажливим відтінком, означає «житель пустельної, занедбаної місцевості». І все це відноситься до європейців, які, так само, як й американські індіанці й інші аборигени, жили близько до землі й поважали свій зв'язок із природою, уважаючи її священної.
Актуальність даного питання полягає в тому, що дуже важко робити, вірити у щось, чого не знаєш на всі сто відсотків, адже чим більше ти віриш, тим більше тобі хочеться поклонятися «правильно», згідно з догмами, які вже склалися, яким слідували і слідують твої співвірці.
Щоб отримати інформацію про культ меча, ідеї, світогляд, пантеон, життєве кредо, етимологію деяких слів вікінгів треба ознайомитися із різними джерелами, історичними фактами, міфологією. Знання цих речей розширить особистий світогляд.
Скандинавська міфологія виникає в кінці існування язичницької епохи, в період становлення та активного розповсюдження християнства. Різниця скандинавської релігії та ін язичницьких вірувань, які існували до цього полягає в тому що боги скандинавів були смертними, але за допомогою чарівних яблук зберігали свою молодість.
Досліди, які були проведені базуються на джерелах «Молодшої Едди» та «Старшої Едди», міфологічних словників та енциклопедій. У всьому світі відомі перекази про богів та героїв завдяки пісням «Старшої Едди» - збірки міфів та героїчних пісень, збережених у «Королівському кодексі», знайденого в Ісландії у 1643 році. До недавнього часу цей пергамент зберігався у Копенгагені. Але в квітні 1971 року багато давньоісландських рукописів, за рішенням датського парламенту, був переданий до Ісландії. В місті Рейк'явіку був створений Інститут рукописів Ісландії.
Будь-яка міфологія – плоть від плоті народу, який її створив. У ній, як у дзеркалі, відображається характер народу – творця, цінності, які він береже, - та анти-цінності, що він заперечує; також міфологія, точніше її дух, знаходиться у безпосередньому зв’язку з середовищем проживання народу-міфотворця. Дуже цікаво порівнювати між собою системи різних народів, знаходячи в останніх вказані вище схожі риси й суперечності. Особливо багатий матеріал для співставлення дає Європа – з причини своєї компактності по відношенню до інших материків. Чим далі на північ від колиски цивілізації – Середземномор’я, - тим суворіше стає дух міфології, тим жорстокішими стають боги, кровопролитнішими битви, трагічніше конфлікти і безнадійніші долі. Свого апогею це «наростання драматизму» досягає у міфології крайньої європейської Півночі – в міфології скандинавів.
Образ світу, створений думкою народів Північної Європи, здебільшого залежав від способу їх життя. Скотарі, мисливці, рибалки та мореплавці, в меншій мірі землероби, вони жили в оточенні суворої та слабо освоєної природи, яку їх фантазія легко населяла ворожими силами. Центр їх життя – відособлений селянський двір. Відповідно створення світу моделювалось ними у вигляді системи маєтків. На зразок того як навкруги їх маєтків простягалися пустка та скелі, так і світ мислився ними створеним із різко протиставлених одна одній сфер. Достатньо порівняти картину скандинавського міфологічного створення світу з аналогічною картиною грецької міфології, щоб відчути різницю у відчутті світу народами: холодне безлюддя з поодинокими хуторами у скандинавів – і напоєні сонцем, плодородні, густо заселені землі у греків. «Невідповідність менталітетів» настільки очевидна, що мимоволі починаєш сумніватися у правомірності віднесення і грецької, і скандинавської міфологічних систем до загальної індоєвропейської міфопоетичної традиції.[/font][size=2][size=1][font=Impact][font=Century Gothic]
volk
"Архетипи подібні до русел рік, які пересихають, коли з них іде вода, але можуть знову наповнитися водою в будь-який час. Архетип подібний до древнього ложа ріки, по якому століттями бігла вода життя, поглиблюючи для себе канал. Ніж довше існувала ріка, тим імовірніше, що раніше або пізніше вода повернеться в старе русло.
Боги й богині Півночі - архетипи того народу, до якого вони належать. Довгий час у руслі могутньої ріки дзюрчав маленький струмочок, але незабаром відкриються шлюзи. Шлюзи життєвих сил перебувають під нашим контролем. Безумовно, всі люди вправі намагатися викопати нові русла рік, створити нових богів з пилу століть, але подібні спроби звичайно обмежені суб'єктивністю уяви "творця". К.Г.Юнг есе "Вотан
volk
Висновки
Двадцяте століття стало епохою справжнього відродження скандинавської міфології - як культурного, так і практичного. Нове язичництво, що буквально захлиснуло Європу і Північну Америку, «відновило в правах» давню віру, додавши їй офіційний статус, а в художній літературі склався цілий напрямок, що одержав назву «нордичної фэнтезі», що спирається на сюжети міфології скандинавів (аналогічна ситуація спостерігається і з кельтською міфологією). Іншими словами, скандинавські міфи знову знайшли «плоть і кров», і вправі розраховувати на прихильну увагу публіки.
Об’єктом цього досліду являється історія та походження вікінгів, людей чиї честь та добре ім’я були найбільшим скарбом, людей, які вважалися наймужнішими воїнами, далеко подорожували, до того ж були знавцями найрізноманітніших ремесел.
Мною досліджувався соціальний та духовний світ, що оточував норманів, вивчався побут, література, релігія. У процесі написання цієї роботи були розкритті звичаї, традиції, факти життя та віросповідання північних народів. Найбільша відмінність цієї культури – те, що вона виникла під час завершення Язичеської Епохи.
Яскравим прикладом дивовижності цієї культури є руни. Вони є більш давніми ніж «Новий Завіт». Руни за своїми функціями споріднені з картами Таро та китайською «Книгою Змін».
Майже всі божественні іпостасі Скандинавської міфології є войовничими, адже як було раніше згадано, будь-яка міфологія – плоть від плоті народу, який її створив вона відзеркалює, відображає характер народу – творця, цінності, які він береже, - та анти-цінності, що він заперечує; дух міфології знаходиться у безпосередньому зв’язку з середовищем проживання народу-міфотворця. Так як вікінги були загартовані холодним кліматом та походами, так і їх боги відрізняються такими рисами характеру, які є дещо жорстокими для сприйняття сучасної людини, але цілком відповідають способу життя норманів.
На мою думку це дослідження не може залишитися без уваги, бо культ Асатру, реформований досить недавно - в 70-і – 90-і роки ХХ століття, набуває великої популярності, як в нашій країні, так і закордоном. Послідовники використовують елементи дохристиянських релігій Скандинавії. Асатру – релігія політеїстична. Тому під час дослідження, підшукуючи слово, яким можна було б назвати людину, що вірить у багатьох богів, було виявлено лише одне слово, яке повністю характеризує таке віросповідання – політеїст.
Кожен із нас повинен усвідомлено сам вибирати, в що вірити, і чітко знати чи це йому потрібно. Відомий факт, що людина без віри (Трот) не може існувати, так само, як віра без людини. Самодостатня людина не може існувати без гармонії з природою. Язичеські віри є синкретичними, отже, можливо, потрібно згадати клятви, які давали наші предки давнім богам.


.
сва
Я уважаю братьев-славян, но БОЛЬШАЯ ПРОСЬБА - пишите по-русски!
Ozi
полностью согласна! хотелось бы все это прочесь по-русски.
Drengr
Эх, где ты, моя молодость? biggrin.gif Почти все понял........все-таки забывается язык.....*задумчиво*
Эрин
ну если кому нужно, могу и перевести...
Sevin
Прелесть! Прелесть!
Не пойму только почему ник volk, а не вовк или vovk?
volk
НЕЗНАЮ ПОЛУЧИТСЯ ЛИ.ЕТО КУРСОВАЯ.А ГОС ЯЗЫК У НАС УКРАИНСКИЙ...А ПОЧЕМУ ВОЛК ПОТОМУЧТО 2 ЯЗЫЧНЫЙ .ПАСИБО ЗА ПОДДЕРШКУ


потрібно згадати клятви, які давали наші предки давнім богам.
Mak
Цитата(Эрин @ 20.9.2007, 17:14) *
ну если кому нужно, могу и перевести...

Ничего не понятно. Если на Ваш взгляд "оно" стоит усилий по переводу, было бы интересно...
volk
Цитата(Mak @ 5.10.2007, 19:01) *
Ничего не понятно. Если на Ваш взгляд "оно" стоит усилий по переводу, было бы интересно...
Решайте сами стоит оно того или нет. Моё дело это написать.
volk
Хочу рассказать кое-что:
Я назвал это "Пародокс непонятного". В принципе это будет связано с моей темой "Язычник".Итак...

Многие могут задавать себе вопрос: "Почему непонятного?"... А поезд едет... А в плеере слышу, что "Имя тебе Легион"... Солнце уходит, почему так? Жизнь типа уходит от нас. А что-то приходит. Поезд едет. А птицы летят на юг.А девушка любит, скучает, ждёт!.. Я сейчас еду на "границу", которая находится на западе нашей страны. Город по имени N. Красивое название. В особенности на украинском.

Что меня ждёт там? Пародокс или Валькирия?

Но это со временем...

Всё, кстати, очень просто! Пародокс заключается в том, что непонятное существует. И имеет место в нашей парадоксальной жизни, где мы наблюдаем игры Тьмы и Света. Но моя цель сделать так, чтобы хоть как-то понять и объяснить "Непонятное". А зачем? Да хотябы потому, что оно уже есть и от него никуда не деться. Нельзя отвернуться. Можно конечно закрыть глаза...

Интересно, что было раньше: "Яйцо или курица?" Материалисты сказали бы, что курица, а идеалисты, что яйцо. Я поддерживаю последнее.

Я считаю, что сначала было слово, мысль, идея. То есть была приминима Магия. Кем бы он ни был, тот самый Первый, но он Маг или Они. Продолжение следует...
volk
Продолжение.
Тоисть христианство утверждает, или во всяком случае не отрицает этого в своем учении. но как показывает практика-против! Но только не среди своих рядов Инквизиторов и других "воинов Церкви"!
Это доказывает льшь одно, что Она(альмаматер Церковь) хочет быть монополистом в сфере магии и сакральных учений. И доказывали это не только словом, но и огнем! Интересно, Бог христиан за добро, у всех есть выбор, но почемуто несколько "столетий крови" было их историей. а кого они сжыгали, уничтожали, много ли людей задавало себе этот вопрос? Я дам им ответ: Конкурентов! Рыночные отношения, монгополия на рынке, контроль рынка. Убирали вольнодумающих женщин. У оторых присутствовало свое мнение, а НЕ церковное. Ведьм ли? Ответ однозначен- ДА! Все женщины- Ведьмы! Почему? Этимология слова "ведать". Знать как вылечить ребенка, сохранить благополучие в семье. Еще женщина была хранительницей очага. Со временем эти знания начали терятся. Их сохраняли отдельные групки "ведьм". А с приходом Церковного Учения, их обьявили "вне Закона", "персона нон грата". Обьясните мне, как один человек может быть чародеем, некромантом и сатанистом. Я не понимаю... Это безсмысленный приговор. Зато смерть очень реальная. На этих кострах побывали еще и язычники-еретики(хранители древних знаний).
Я знаю одно- что, где-то с эпохи крестовых походов, кое-кто начал очень долгую и трепетную процедуру
по изменению и контролю социума. Не ясно? Ничего, всему нужно время... smile.gif
Продолжение следует...
nordvald
Уважаемый земляк!
В том, что касается коммерческого подхода христианства-как-социального-контролёра я с Вами солгласен, это очевидно. И прихожане, которые молятся о прощении грехов в воскресенье и грешат оставшиеся шесть дней вызывают у меня недоумение. Но ведь существовали и существуют христианские мистики, изучающие вопрос архиосновательно. Есть люди, для которых христианство стало Дорогой.
Смею заметить, что Вашим статьям не хватает иллюстративного материала: цитат, исторических примеров, доказательной базы, в общем. В имеющемся виде это выглядит как последствия эмоционального всплеска
и является по уровню задействованных аргументов недостаточным для беседы на затронутую тему.
Которая, несомненно, актуальна и злободневна.
Буду рад перевести беседу на более серьёзную почву.
С уважением, Nordvald
volk
Цитата(nordvald @ 9.10.2007, 10:29) *
Уважаемый земляк!
В том, что касается коммерческого подхода христианства-как-социального-контролёра я с Вами солгласен, это очевидно. И прихожане, которые молятся о прощении грехов в воскресенье и грешат оставшиеся шесть дней вызывают у меня недоумение. Но ведь существовали и существуют христианские мистики, изучающие вопрос архиосновательно. Есть люди, для которых христианство стало Дорогой.
Смею заметить, что Вашим статьям не хватает иллюстративного материала: цитат, исторических примеров, доказательной базы, в общем. В имеющемся виде это выглядит как последствия эмоционального всплеска
и является по уровню задействованных аргументов недостаточным для беседы на затронутую тему.
Которая, несомненно, актуальна и злободневна.
Буду рад перевести беседу на более серьёзную почву.
С уважением, Nordvald

согласен с вашей критикой!но смею утвеждать что ето не есть емоции.то счем вы ознакомились является выборочным излоганием моего иследования...иллюстративный материал будет прилогаться со временем.тоже буду рад выслушать ваше мнение.
volk
лирическое отступление на тему жизни и смерти:
что делать? за нами бегут шакалы !они знают толк в погони.нам не избежать кровавой бойни .помните ,незабываем ни на миг кто мы!не поддавайтесь на их козни.мы ведь вместе ,Люди.мы устаим против етой своры.мы переборим Страх.потому что мы вместе.где бы мы нибыли,что бы не делали мы будем первыми.мы идем вперед не зная что будет дальше,но мы уверены в своей цели.НАШИ СЕРДЦА БЬЮТСЯ............
volk
ПРОДОЛЖЕНИЕ:


ОРГАНИЗАЦИИ КОТОРЫЕ ЗАНИМАЛИСЬ ИЗУЧЕНИЕМ И ПРАКТИКОЙ непонятного.ЧТО ТАКОЕ НЕПОНЯТНОЕ?ЕТО МАГИЯ,ОККУЛЬТИЗМ,МАНТИКА И Т.Д.ОНИ РЕШИЛИ ВЗЯТЬ ВСЕ ПОД СВОЙ КОНТРОЛЬ.И НАЧАЛИ ДЛИННЫЙ ПУТЬ МАНИПУЛЯЦИИ СОЦИУМОМ.ОТКРОЙТЕ ПОЖАЛУЙСТА УЧЕБНИК ПО ПСИХИАТРИИ РАЗДЕЛ ПСИХ.РАСТРОЙСТВАМ.У 8 С 10 ЛЮДЕЙ ЧТО ТО БУДЕТ .ЕТО НИ В КОЕМ СЛУЧАЕ НЕ ОЗНАЧАЕТ ЧТО ВЫ ПСИХ.НО СОЦИУМ МОЖЕТ ВАС ОСУДИТЬ.И ВЫ БУДЕТЕ ЕТО СКРЫВАТЬ В СТРАХЕ.ДО ТЕХ ПОР ПОКА НЕЗАБУДИТЕ.А ЕСТЬ ЛЮДИ КОТОРЫЕ НЕЗАБЫВАЮТ И ЗАДУМЫВАЮТСЯ.ИХ МЫСЛИ МОГУТ МНОГО К ЧЕМУ ПРИВЕСТИ НО В ПРИНЦИПЕ ЕСТЬ 2 ВАРИАНТА РАЗВИТИЯ СЮЖЕТА.ЗАБИТЬ ИЛИ ЖЕ ПОНЯТЬ ЧТО ВЫ ОТЛИЧАЕТЕСЬ ОТ БОЛЬШИНСТВА....

БУДЕТ ДАЛЬШЕ......
volk
ЕТО НЕ ЗНАЧИТ ЧТО НУЖНО СТАВИТЬ СЕБЯ ВЫШЕ НИ В КОЕМ СЛУЧАЕ!
А ВСЕ ЧТО ПРОИСХОДИТ ДВИЖИТСЯ К ОДНОМУ рагнареку.КОТОРЫЙ МОЖЕТ НАЧАТСЯ В 2009 .А 2008 ГОД чЕРНОБОГА.ЧАС ОТ ЧАСУ НЕ ЛЕГЧЕ!
ИНТЕРЕСНО ЧТО ЖДЕТ МЕНЯ В ГОРОДЕ N?ОТВЕТЫ НА МОИ ВОПРОСЫ ИЛИ ЕЩЕ НОВЫЕ ВОПРОСЫ БЕЗ ОТВЕТОВ....
ПО ПОВОДУ "ГЛОБАЛЬНОГО ЗАГОВОРА" ТОТ ЖЕ УЧЕБНИК ПСИХ РАСТРОЙСТВАМ ИХ РАБОТА.ЧТОБЫ ЛЮДИ БОЯЛИСЬ.СОЗДАВАЛИ ИЛИ ВЕЛИСЬ НА ЛЖИВЫЕ СТЕРЕОТИПЫ.ПО КОТОРЫМ МОЖНО ЛЕГЧЕ ЖИТЬ ПРАВДА В ОСНОВНОМ СЛЕПО.ВОТ ПОТОМУ ОТ ЕТОГО СОЦИУМА И ОТХОДИТ ОЧЕНЬ МНОГО НЕФОРМАЛЬНЫХ СУБКУЛЬТУР.ПРАВДА НЕКОТРЫЕ ОЧЕНЬ ЧАСТО ЗАБЫВАЮТ ПОЧЕМУ ОНИ ОТКОЛОЛИСЬ.ВЕЗДЕ ЕСТЬ ЛОЖЬ ГЛАВНОЕ НА НЕЕ НЕ
ВЕЗТИСЬ.НУЖНО БЫТЬ ВЕРНЫМ И ЧЕСНЫМ СЕБЕ И ПЕРЕД САМИМ СОБОЙ.
ПРОДОЛЖЕНИЕ СЛЕДУЕТ....

MODвыключи CapsLockMOD
volk
вечер,поезд,время "Ч"через пару минут поезд двинется из города N.как все прошло?интересно я пполучил не то зачем ехал .но получил на много больше.чем ожидал.я тот кто ненавидит политику и бюрократию чуть не начал делать тоже самое...спасибо сестре за ето.
итак "глобальный заговор"...
ети люди в процесе столкнулись с такой проблемой как ЖЕНЩИНЫ . женщины-свободолюбивые ,вольнодумающие,независимые.они всегда хитрые и милые как ангелочек,а посему опасны как засуха .про женщину как независимого субьекта еще упоминает библия.
...и решил Бог наказать женщину...и создал Он жену Адаму.которая должна была быть более покладестей.ее контролирывали мужчины ,поетому что вышло мы все знаем.(КОНФЛИКТ НОВОЙ ВЕРЫ и СТАРОЙ).только есть вопрос :сделала она Ето по своей глупостии наивности или хотела отомстиь.(тонкий расчет)то что женщина божье создание и мстиь она не может -не есть доказательством.
Бог их наказал...но кого больше Адама ,который етого не ожидал и ни в чем не нуждался:еда-есть,тепло-есть,защита-есть,секс-есть.ненужно Работать!нужно просто жить и слушать то что говорят Свыше.женщины же как известно не всегда поддерживают такую позицию.на то они и хитры и имеют власть над мужчинами.а Ева хоть и была уже замужней ,окольцованой,все равно женщина.и думает так же алогично для мужчин.интересно кем был Змей и как он ее угаваривал?а может ето была ЛИЛИТ?
......
Mak
Цитата(volk @ 18.10.2007, 18:01) *
......

Завязывай ты с этими таблетками...
volk
Цитата(Mak @ 18.10.2007, 18:10) *
Завязывай ты с этими таблетками...

какими таблетками? непонимаю.
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Форум IP.Board © 2001-2010 IPS, Inc.